ЛА Лейкърс отбелязаха най-висок брой точки от 1987 г. насам в историческата голова вечер срещу Индиана Пейсърс
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-25 | 14:20:53

Лос Анджелис Лейкърс направиха най-резултатната си вечер от 37 години в понеделник, надминавайки Индиана Пейсърс със 150-145 в сблъсък между две силни нападения.

Езерняците, водени от суперзвездното дуо ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис, имаха четирима играчи, отбелязали поне 25 точки в това, което беше най-резултатният мач за отбора за сезона.

Дейвис поведе с 36 точки и 16 борби, докато стреля ефективни 15 от 21 от игра. Джеймс и Спенсър Динуиди имаха по 26 точки, докато Остин Рийвс се включи с 25, включително шест наказателни удара в последната минута, за да подпомогне мача.

Според НБА тези четирима играчи станаха първият квартет от съотборници, всеки от които отбелязва 25+ точки за повече от три години, и първите съотборници на Лейкърс, постигнали това постижение от 1971 г. насам.

Индиана имаше преднина от шест точки след първата четвърт, преди взривът на резултата от Ел Ей да накара отбора да вкара 86 точки само през втората и третата четвърт.

„Офанзивно бяхме много остри“, каза Джеймс след мача. „Имахме някои пропуски през първата четвърт и първото полувреме, но ги почистихме през второто полувреме.“

Междувременно Пейсърс имаха и петимата титуляри – и общо осем играчи – постигнаха двуцифрени резултати, след като в края на четвъртото тримесечие ръстът показа, че отборът изостава. Индиана се похвали с едно от най-добрите нападения в лигата през целия сезон и в момента държи втория най-добър офанзивен рейтинг в лигата.

„Играхме (с Пейсърс) в шампионата (In-Season Tournament) и знаем колко силно нападение са те“, каза Джеймс. „Те никога няма да спрат да играят, независимо колко са надолу или колко са нагоре, така че това е добра победа за нас.“

Въпреки свободния характер на играта, Дейвис оплака представянето на своята страна в защита.

„Позволихме им да вкарат 145, така че... беше ужасно в защита“, каза Дейвис след мача.

„Те отправиха някои удари към края, но ние можем да правим каквото искаме в нападение – както можехте да видите тази вечер – но трябва да се защитаваме, особено когато имаме такъв отбор (в беда). Не е нужно да им даваме живот, но в този момент от сезона победата си е победа. Ще го приемем, но трябва да се поучим и от него.”

Лейкърс почти бяха принудени да платят за порестата си защита, тъй като Пейсърс се върнаха от 19 точки по-малко, за да намалят преднината до само три, когато Играчът на звездите Тайрис Халибъртън направи две тройки в последните 30 секунди на мача.

Късният вълнение се оказа твърде малко, твърде късно за Индиана, но старши треньорът Рик Карлайл беше доволен от усилията на своя отбор.

„Понякога, когато имаш трудни предизвикателства, е лесно да наведеш глава и просто да кажеш „Хей, това не е нашата вечер“, но нашите момчета не го правят“, каза той. „Втората ни единица се бори през второто полувреме. През последния петминутен участък първата единица се върна там и те бяха предизвикателни да останат в играта. В определен момент трябва да играеш абсолютно перфектно и това щеше да бъде много, много трудно.”

Карлайл също не беше впечатлен от разликата в фаловете между двете страни.

„Просто имаше определени неща, които бяха невъзможни за преодоляване. Разликата от 27 наказателни удара е едното, а разликата от 17 фаула е другото“, каза той.

Търговското придобиване в средата на сезона Паскал Сиакам поведе Пейсърс в резултата с 36 точки, заедно с 12 борби, докато Майлс Търнър и Андрю Нембхард допринесоха съответно с 20 и 15 точки, докато Пейсърс падна до 40-32 – в момента достатъчно добър за шесто място в Източна конференция.

Междувременно Purple и Gold печелят третата си поредна победа, за да се придвижат до 39-32 и да заемат номер 9 на Запад и място в следсезонния турнир за игра. Лейкърс сега се впускат в турне от шест мача и ще се стремят да подобрят посявката си и да си осигурят автоматично място в плейофите, когато сезонът приключи.

Източник: cnn.com